Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2010

Άντεξε μόνο για ένα ημίχρονο

Δεν τα κατάφερε για 3η συνεχόμενη φορά η ομάδα μας απέναντι στον Παναθηναικό καθώς άντεξέ μόλις για ένα ημίχρονο.Ωφείλω να ομολογήσω πως δεν περίμενα να παρουσιαστούμε τόσο ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο και η αισιοδοξία μου όσο κυλούσε ο αγώνας όλο και ανέβαινε.Μέχρι που κάπου χάλασε το πράγμα και εκεί που το σκορ ηταν 49-49 και είχαμε μια βολή την οποία έχασε ο Κάστλ.Ξαφνικά ολα άλλαξαν και καλή μας εικόνα αμαυρώθηκε μέσα σε 5 λεπτά και το 49-49 έγινε 51-72 [ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ]

Στην συνέχεια ο αγώνας κύλησε με διαδικαστικό χαρακτήρα και η διαφορά πήγαινε πότε στους 20 πότε στους 14 μέχρι που κατέληξε στο τελικό σκόρ 95-78.Απο την αρχή ουτώς η άλλως ολοι πιστεύω το περιμέναμε αλλα εγώ προσωπικά νιώθω μια μικρή πίκρα την οποία όσο περνάει η ώρα την ξεπερνάω.Η πίκρα μου έχει προέλθει απο το πολύ άσχημο πεντάλεπτο και το 23-2 σερί που μας κάνανε.Κατα τα άλλα ηταν μια ήττα εντός προγράμματος και συνεχίζουμε με το πολύ δύσκολο και τεράστιας σημασίας παιχνίδι για το μέλλον της ομάδας στο Ιβανόφειο κόντρα στον Ηρακλή