Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2010

«Μοιρασιά» στο Καυτανζόγλειο

Ισόπαλη 1-1, αναδείχθηκε η ΑΕΚ(U20) με αυτή του Ηρακλή στο βοηθητικό γήπεδο του Καυτανζογλείου. Η ομάδα του Ντανιέλ Μπατίστα, αν και δεν έπιασε το 100% των δυνατοτήτων της, έπαιξε κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, δημιουργώντας αρκετές φάσεις, μπροστά από την εστία του «Γηραιού».
Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, στο 25ο λεπτό του αγώνα, με αρκετή δόση τύχης και σκόρερ τον Τσίτο.
Η ΑΕΚ ένα λεπτό αργότερα(26'), έφτασε στην ισοφάριση, με γκολ που σημείωσε ο Παπαδημητρίου.
Στη συνέχεια του αγώνα και σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ δημιούργησε φάσεις, έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ, με το οποίο θα έπαιρνε και τη νίκη.
Η εστία της ΑΕΚ, ωστόσο, απειλήθηκε σε δύο-τρεις πολύ καλές περιπτώσεις για την ομάδα
του «Γηραιού» αλλά ο Θοδωρής Μοσχονάς, με καίριες επεμβάσεις κράτησε το σκορ στο 1-1.
Η σύνθεση της ΑΕΚ(Ντανιέλ Μπατίστα): Μοσχονάς, Γαρουφαλιάς, Μανωλάς(86' Ρομπς), Ντούμπερετ, Δημητρίου, Καλαμιώτης, Ιντζόγλου, Νικόλτσης, Παπαδημητρίου(77' Αργυρίου), Αμπντουραχμάνι, Κλωναριδης(67' Ρικουνοφ).
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κωφός, Χατζηλιάδης, Ποζίδης, Κώτσιας, Παπαστεριανός, Στάμου, Ευσταθίου, Στεργιανάς (68΄ Πετανίδης), Τσίτας, Θώριαν (83΄ Γερασίμου), Νατσιόπουλος (82΄ Ζαγναφέρης)